Aktualności

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 WAiNS

27 września 2017

W imieniu Dziekana WAiNS dr. hab. Radosława Krajewskiego, prof. nadzw, uprzejmie zapraszamy na uroczyste spotkanie ze studentami pierwszych roczników studiów pierwszego stopnia, które odbędzie się 3 października o godz. 10.00 w Auli Biblioteki UKW.

czytaj całość…

Finał Konkursu Wiedzy o Książce, Bibliotece i Nowych Mediach

03 maja 2017

Rozstrzygnięcie Konkursu Wiedzy o Książce, Bibliotece i Nowych Mediach dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych odbyło się 27 kwietnia 2017 roku o godz. 10.00 w Bibliotece UKW. Honorowy patronat nad konkursem objął Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy prof. dr hab. Jacek Woźny. Dodatkowo, swoją opieką konkurs otoczył Kujawsko–Pomorski Kurator Oświaty, Marek Gralik.

Udział w pierwszej edycji konkursu zatytułowanej „Biblioteka moich marzeń” wzięło 47 uczniów z 23 szkół województwa kujawsko-pomorskiego. Poziom nadesłanych prac był wysoki, choć należało je podzielić pod względem treści, na naukowe i literackie. Dlatego Komitet Konkursowy przyznał nagrody i wyróżnienia w obu kategoriach. Ponadto każdy uczestnik konkursu oraz opiekun otrzymał dyplom uczestnictwa.

W uroczystości wzięli udział także studenci z Koła Naukowego Bibliotekoznawców, którzy zaprezentowali swoje osiągnięcia naukowe i trendy we współczesnej bibliologii i informacji naukowej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim laureatom!
Dziękujemy za liczny udział w konkursie i uroczystości rozdania nagród.
Zapraszamy za rok, na następną edycję.

czytaj całość…

Konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych - Biblioteka moich marzeń

22 stycznia 2017

Mamy zaszczyt zaprosić Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych do udziału w pierwszej edycji Konkursu Wiedzy o Książce, Bibliotece i Nowych Mediach zorganizowanego przez Wydział Administracji i Nauk Społecznych. Merytorycznie konkurs przygotowują pracownicy Katedry Informacji Naukowej i Bibliologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Pragniemy, aby stał się on imprezą cykliczną, a każda kolejna edycja zostanie poświęcona nowemu zagadnieniu dotyczącemu wiedzy o książce, bibliotece i nowych mediach. Na inaugurację proponujemy następującą tematykę pracy pisemnej: Biblioteka moich marzeń.

 

Termin nadsyłąnia zgłoszeń: 31 marca 2017 r.

Prace prosimy przesyłać do Katedry Informacji Naukowej i Bibliologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy:

  • tradycyjną drogą pocztową na adres: ul. K. Szymanowskiego 3, 85-074 Bydgoszcz z dopiskiem Konkurs,
  • lub pocztą elektroniczną na adres: jogo@ukw.edu.pl lub kabin@ukw.edu.pl także z dopiskiem Konkurs.

Komitet Konkursowy oceni nadesłane prace najpóźniej do 15 kwietnia 2017 r.

Regulamin konkursu do pobrania na stronie (format PDF): http://www.kinib.ukw.edu.pl/download/26342/regulamin_konkursu.pdf

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Katedra Informacji Naukowej i Bibliologii,

ul. Szymanowskiego 3, 85-074 Bydgoszcz, tel. 52 326 64 37; tel. kom: 785 545 309