Aktualności

Katedra Informacji Naukowej i Bibliologii w programie ERASMUS+

19 grudnia 2016

Katedra Informacji Naukowej i Bibliologii rozszerza krąg współpracy w ramach programu Erasmus+. Pierwszy krok został uczyniony w 2012 roku, kiedy to została podpisana umowa o współpracy z Uniwersytetem w Debreczynie na Węgrzech (University of Debrecen, Faculty of Informatics Department of Library Informatics). Jej owocem były wielokrotne pobyty pracowników Katedry z wykładami w Debreczynie oraz nauczycieli akademickich z Debreczyna w Bydgoszczy w naszej jednostce. Na początku grudnia br. zostały podpisane dwie nowe umowy partnerskie: z Uniwersytetem Śląskim (Slezska Univerzita, Institute of the Czech Language and Library Science) w Opawie oraz z Uniwersytetem w Rydze na Łotwie (University of Latvia, Faculty of Social Sciences, Department of Information and Library Studies). Otwierają one przed pracownikami i studentami kierunku informacja naukowa i bibliotekoznawstwo nowe możliwości wymiany i zdobywania doświadczeń naukowych i dydaktycznych.

czytaj całość…

Wokół Paula Ladewiga i jego "Katechizmu biblioteki" - ogólnopolska konferencja naukowa

14 listopada 2016

Zakład Informacji Naukowej Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza na konferencję naukową Wokół Paula Ladewiga i jego Katechizmu biblioteki, Bydgoszcz, dn. 24-25 kwietnia 2017 r.

 

Konferencja będzie koncentrować się wokół myśli Ladewiga dotyczących zawodu bibliotekarskiego. Przewidujemy prezentacje referatów w dwóch dużych blokach tematycznych:

  • Biblioteki – zadania i wyzwania; szanse i zagrożenia; nadzieje i beznadzieje; między dobrem jednostki a dobrem ogółu.
  • Zawód bibliotekarza – cechy, obowiązki, status, wizerunek.

Zgłoszenia na konferencję przyjmowane są do 31 stycznia 2017 r. Oplata konferencyjna wynosi 390 zł.

 

Szczegóły dotyczące konferencji dostępne są na stronie: www.konferencja.kinib.ukw.edu.pl

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Katedra Informacji Naukowej i Bibliologii,

ul. Szymanowskiego 3, 85-074 Bydgoszcz, tel. 52 326 64 37; tel. kom: 785 545 309